Çarşamba, Ekim 28, 2020
Home > Manken Ajansları > Bayan Manken Ajansları Başvuru > Manken Olmanın Şartları ve Özellikleri

Manken Olmanın Şartları ve Özellikleri

Mankenlik mesleği diğer mesleklerde yer aldığı gibi yalnızca eğitim ve yetenek faktörlerinin yer alması ile gerçekleştirilebilecek olan bir meslek dalı değildir. Oyunculuk mesleğinde fiziksel özelliklerin önemi olmadığı gibi mankenlik mesleğinde de bunun tam tersine adayların fiziksel özellikleri ön planda olması gerekmektedir. Her meslek dalının kendine özgü kurallarının olmasından dolayı kişilerin başarı sahibi olabilmesi için mutlak suret ile bu fiziksel özellikleri sağlayabilmesi gerekmektedir. Fiziksel özelliklerinden avantaj sayesinde bu sektörde yer alabileceğini bilen manken adaylarının da bu kurallar dahilinde yetenek ve bilgi sahibi olması yani ikinci kural olarak bu şartı yerine getirmeleri gerekmektedir. Mankenlik mesleği fiziksel güzellikleri ön plana çıkartmak için TV ekranlarında yer verilir. Pek çok kişi manken gibi vücut ölçülerine sahip olabilmenin hayali içindedir. Sebebi ise mankenlerin ilk dikkat çeken detayı düzgün ve güzel bir vücut hatlarına sahip olmalarıdır. Cast mankenlik ajanslarına başvuru sağlayan adayların bu ölçüler doğrultusunda başvurular sağlamış olmaları gerekmektedir. Manken olabilmek için belli başlı özelliklerin yer alması gerekmektedir O özelliklerden bazıları şunlardır;

*Manken olabilmek için ilk olarak mutlak suret ile vücut güzelliğinin yer alması gerekmektedir. Mankenlik mesleğinin temel etkeni olan giyilen kıyafetlerin en doğru şekilde tanıtımının sağlanabilmesi ve izleyenlerin de bunu beğenebilmesi için manken adaylarının vücut ölçülerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu kural temel bir kural olmasından dolayı güzellik kuralı bu aşamada ikinci kural olarak yerini alabilmektedir. Dünyanın en güzel yüzüne sahip olabilmek bazı durumlarda mankenlik için yeterli olamayabilmektedir. Bunun için farklı bir kolda yer alınması gerekmektedir.

*Podyumlarda yer alacak olan mankenlerin minimum 1.85 bir boya sahip olabilmesi gerekmektedir.

*Manken adaylarında dikkat edilen diğer önemli detay adayların mutlak suret ile uzun bacaklı olmaları gerekmektedir.

*Geniş kalçalara sahip olabilmek manken adayları için bir dez avantaj sayılır. Bu sebepten dolayı dar kalçalara sahip olabilmek gereklidir. Cast ajanslarına başvuru sağlandığı aşamasında firma yetkilileri bu kurallar dahilinde alımlar sağlayabilmektedir.

Kaynak :http://www.turkiyecastajanslari.com/manken-olmak-isteyen-kisilerde-aranan-ozellikler/