Perşembe, Nisan 9, 2020
Home > Cast Ajans > Bebek Oyuncuların Televizyon ve Sinema Sektöründe Önemi  

Bebek Oyuncuların Televizyon ve Sinema Sektöründe Önemi  

Bebek oyuncu bulmak dönemin ve piyasanın en zor bulunan oyunculukları arasında gelmektedir. Televizyon programlarında gösterilmesi ve oynatılması gerekilen bebekleri televizyon karşısına almak oldukça önem taşımaktadır fakat birçok ebeveyn bu konuda oldukça önyargılı ve sakıncalı olarak bakmaktadır. Bu nedenle de televizyon ve sinema sektörü bu konuda oldukça ihtiyaç eksikliği yaşamaktadır. Sadece televizyon programlarında değil, reklamlarda, dizilerde, filmlerde ve daha birçok alanda bebek oyuncuların senaryoya dâhil edilmesi gerekmektedir. Senaryonun içerisinde olan bu bebek oyuncuların temini oldukça zor olduğundan dolayı da senaristler bebek oyuncuları senaryoya koymakta oldukça tereddüt etmekte ve senaryoya bu oyunculuğu koymakta kaçınırlar. Hatta çoğu eski dizilerde ve filmlerde bu bebek oyuncuların bulunması zorunluluk olmasından ve aynı zamanda bu oyuncuların bulunması oldukça zor olmasından dolayı da oyuncak bebekler kullanılmaktaydı. Fakat artık şartlar değişti ve bebek oyunculuğunun teminin gerçekleştirmek cast ajanslarının özel çalışmaları ile daha kolay bir hal almaya başladı. Ebeveynler daha güvenilir olduğunu düşünmelerinden dolayı da bebeklerinin televizyon sektörüne girmelerini oldukça önyargılarını yıktılar ve bebeklerinin hem televizyon sektöründe bir başlangıcının olmasını ve daha bebekken bir anılarının olmasını dilemelerinden dolayı projelerde bebeklerinin kullanımını kabul etmeye başladılar.

Cast ajansları bebek oyuncuların güvenliğini ve güvencesini oldukça önemli bir noktada tutar ve bunun için gerekli tüm çalışmaları titizlikle yerine getirmeye çalışırlar. Bu görevlerini yerine getirirken hem proje sahiplerinin gerekli ihtiyaçlarının teminini gerçekleştirir hem de ailenin güven kazanması adına gerekli tüm gereklilikleri tamamlarlar. Ayrıca yapımcılarda bebeğin oyunculuk yapacakları ortamları zararlı olabilecek tüm etkenleri ortadan kaldırır ve bebeğe uygun bir çekim gerçekleştirmeye büyük bir önem verirler. Böylelikle aileler de bebeklerinin kamera karşısında yüksek ışıklı ortamda rahatsız olmayacağı bir ortamın ayarlanacağının güvencesini alırlar ve sıkıntısız bir çekimin gerçekleştirileceğinin garantisini alırlar.

Yapım şirketleri bebek oyuncularına büyük bir ihtiyaç duyarlar bunun nedeni senaryoda yer alan konunun işleyişi ve devamı için de bu bebek oyuncular büyük bir önem taşımaktadırlar. Hikayenin devamlılığı ve olayların daha gerçekçi olmasının sağlanmasını sağlamaya çalışırlar.

Kaynak: http://castajans34.com/bebek-reklamlari-ve-cast-ajans-iliskisi/