Cumartesi, Eylül 18, 2021
Home > Cast Ajans > Ayak Mankenliğinde Solo Ayak Modelliği

Ayak Mankenliğinde Solo Ayak Modelliği

Ayak mankenliği mankenlik mesleğinin alt dallarından birisidir. Hem eğlenceli hem yarı zamanlı olması sebebiyle kolay meslekler arasındadır. Ayak mankenliği saatlik, günlük veya aylık olarak çalışma saatlerine sahiptirler. Ayak mankenleri cast ajanslarında oyunculuk mankenlik kadar ilgi görmektedir. Ayak mankenleri dünyaca ünlü ayakkabıların tanıtımlarında, katalog çekimlerinde çalışabilmektedirler. Bu mesleğin en avantajlı yönlerinden birisi de ayak mankenliği yapmak için yüzünüzün ve genel görünümüzün önemi yoktur. Yani bu mesleği yapmanız için yüzünüzü ekranlarda göstermeyebilirsiniz. Ancak çok iyi bir ayaklara sahipseniz ünlü ayakkabı çekimlerinden sonra tanıtım lansmanların da boy gösterebilmektesiniz. Ayak mankenliği yapmak için bazı ölçütler vardır. Bunlardan ilki ayaklarınızın bakımlı olmasıdır. Bakımlı ayak her cast ajansı için kesin kurallardandır. Biçimli ve bakımlı olan ayaklarınız için mutlaka pürüzsüzlüğü de sağlamalısınız. Topuk bakımları da ayak mankenliği için önemlidir

.

El ve ayak mankenliğinin çalışma detayları şu şekildedir;

  • Tecrübeli veya tecrübesiz her kişi ayak mankenliği yapabilmektedir.
  • Çalışma saatleri genel olarak sizin de uygun olduğunuz saatlere göre şekillenebilir.
  • Bu mesleği yapabilmeni için tek şart ayak bakımı ve güzelliğidir. Bu sebeple yaşınızın bu meslekte önemi fazla yoktur.
  • Çalışma saatleri esnektir. İstediğiniz saatlerde çalışma imkânına sahipsinizdir.

Ayak mankenliği için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer büyük değilseniz aile onayı ile yapılabilmektedir. Ücretinin tatmin edici olması sebebi ile ek gelir elde etmek isteyenler bu mesleğe sempati duymaktadırlar. Ayak numarası 35-40 arasında olmaktadır. Bazı cast ajanları bu aralığı daha dar ya da daha geniş tutabilmektedirler. Solo ayak modelliği ise ayak modelliğinin bir çeşididir. Solo ayak modelliği katalog çekimleri için kullanılan bölümdür. Burada ayak aksesuarları, ayakkabılar, terlikler ile çekim yapmaktasınız. Solo ayak mankenleri çekim başına ücret alabilmektedirler. Eğer cast ajanslarına ayak mankenliği için başvuru yapmak istiyorsanız formu doldurmalı ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz girmelisiniz. Sizden istenilen fotoğrafları özenli ve dikkatli seçmelisiniz. Ayaklarınız pedikürlü olması gerekmektedir. Sizden istenilen fotoğraflarda farklı çeşit yapabilirsiniz. Ojeli ve ojesiz tarzda fotoğraf gönderebilirsiniz. Ayak mankenliği başvurusunda dikkat edilmesi geren bir özellikte fotoğrafın netliğidir. Fotoğraf net ise şansınız daha yüksek olacaktır.

Kaynak :http://www.ajansogz.com/ajanslarin-model-basvuru-secenekleri/